„Při příjezdu našich lékařů již musela být dívka delší dobu v bezvědomí. Obnovit její životní funkce se bohužel již nepodařilo,“ informoval ředitel krajské záchranné služby Lukáš Kettner. Ten vyloučil, že by se dívka mohla předávkovat léky, nebo byla dokonce zavražděna.

„Soudní pitva neprokázala, že by dívka zemřela na následky cizího zavinění,“ konstatovala jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Rodina mrtvé dívky nechtěla o případu hovořit. Tragédie se dotkla jednoho z radních města Třeště Jiřího Saluse: „Nebudu o tom mluvit.“

Podle našich informací byla dívka před smrtí nachlazená a měla příznaky obyčejné chřipky. Co bylo ale přesnou příčinou jejího úmrtí policie i nadále vyšetřuje.

„Soudní lékaři musejí udělat další podrobná vyšetření. To bude nějakou dobu trvat,“ upozornila policejní mluvčí Slavíková.

Na otázku Deníku, zda může tak mladý člověk zemřít na obyčejnou chřipku, odpověděla krajská epidemioložka Alena Dvořáková.

„Na chřipku se umřít dá, pokud se jedná o závažné chronické onemocnění, ale u tak mladého člověka je to málo pravděpodobné. Může jít i o vrozenou vadu, která dosud nebyla objevena, či srdeční slabost,“ řekla Dvořáková.

V prosinci zasáhla celý jihlavský okres epidemie chřipky. Kvůli tomu musela být pro návštěvy uzavřena okresní nemocnice. Onemocnělo i několik lékařů.
Na Jihlavsku se navíc objevil v devíti případech nebezpečný kmen viru chřipky typu A.