Dvaatřicetiletý Josef Machytka, který byl od srpna loňského roku ve vazbě, by si měl ve vězení odsedět třicet měsíců, bratři Robert a Štěpán Janíkovi, kteří byli stíháni na svobodě, o polovinu méně.

 

Jeden obžalovaný se odvolal

Rozsudek patnáct měsíců ve vězení se Robertu Janíkovi nelíbil a na místě se proto odvolal. Druhý z bratrů se včera k soudu vůbec nedostavil.

„Josef Machytka si ponechal čas na rozmyšlenou,“ informoval žďárský soudce Jiří Večeřa. Stejný postoj zvolil i státní zástupce Kamil Špelda. „Počkám na písemné vyhotovení, a pak celou věc ještě zvážím,“ nechal se slyšet.

 

Machytka byl již trestně stíhán

Gang kriminalisté „rozprášili“ na začátku srpna loňského roku. Při zátahu bylo v domě v Hamrech nad Sázavou zadrženo šest osob, čtyři muži a dvě ženy ve věku pětadvacet až pětatřicet let. U žen a jednoho muže se však neprokázalo, že by se trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů dopustili.

Všech šest lidí však mělo s drogami problémy již v minulosti. Například Josef Machytka byl za obdobnou trestnou činnost už dříve trestně stíhán. To byl také důvod, proč byl až dosud ve vazbě.