Hospodský tehdy Boháčka přistihl při krádeži v restauraci. Zloděj se dal na útěk, ale hostinský ho pronásledoval. Při honičce a následné rvačce pak mladík Baráka pětkrát bodl nožem do břicha.

„Způsobil mu těžké ublížení na zdraví, protože nůž pronikl poškozenému do jater a střev. Musel prodělat dvě operace a měl velké štěstí, že útok přežil,“ popsal řádění zloděje jihlavský soudce Vladimír Sova.

Ten neměl s již trestaným mužem slitování a za úmyslné ublížení na zdraví ho poslal do vězení. Tam by si měl odsedět více než osm let, protože se činu dopustil v podmínce. Tudíž mu soud k šesti rokům za incident v Beranově připočetl ještě další roky navíc.

Boháček se také musí podrobit ústavní léčbě a současně dostal na pět let zákaz řízení motorových vozidel. „K hospodě přijel v autě, které řídil pod vlivem drog,“ podotkl soudce Sova.

Incident, který se odehrál loni na Vánoce, ale začal nevinně. Zprvu nic nenasvědčovalo tomu, že dojde k tak krvavému útoku. Hospodský Josef Barák načapal Boháčka přímo ve výčepu, kde chtěl Boháček krást. Pár dní předtím kradl i v sokolovně v Brtnici na Jihlavsku. „Měl u sebe batoh, který jsem mu prohlédl, ale nic tam neměl. Řekl jsem mu, že když je ten Štědrý den, tak ať vypadne, že ho nechám jít,“ popsal Barák před soudem.

Jenže Boháček nechtěl odejít s prázdnou, a tak cestou z hospody Barákovi ukradl tašku s doklady a penězi. Hospodský nemeškal, popadl tyč a hnal se za zlodějem. Poté se strhla divoká bitka, při níž zloděj vytáhl nůž a bodal hospodského do spodní části těla.
Barák zprvu necítil žádnou bolest a to, že je vážně zraněn si uvědomil, až když cítil, jak mu po nohou stéká krev. Zloděj pak sedl do auta a ještě se 3

1snažil na zraněného hospodského najíždět. Josef Barák pak běžel domů, kde si stihl zapsat SZP auta a příbuzní mu zavolali pomoc.

Pravomocně odsouzený Michal Boháček mohl před soudem stanout i pro pokus vraždy, stačilo, aby jeho rány nožem mířily o několik centimetrů výš do horní části těla. „Bylo prokázáno, že obžalovaný vytáhl nůž proto, že se chtěl svého pronásledovatele zbavit, nikoli ho zabít,“ dodal soudce Vladimír Sova.