Víte o tom, že vaše kolegyně Iva Kondýsková je podezřelá, že dávala pacientce neoprávněně opiáty?
(5 vteřin mlčení) Samozřejmě, že o tom teď vím.

A věděl jste o tom i předtím, než to zjistila praktická lékařka?
(7 vteřin mlčení) Nezlobte se, já teďka sedím v autě a nemohu se soustředit (rozhovor probíhal po telefonu pozn. redakce).

Věděl jste o tom, nebo ne?
(Nervózní hlas) Nebudu se k tomu vyjadřovat, protože není nic prokázáno.

Uvědomujete si, že tato kauza může ohrozit chod celého hospicu?
Jsem si toho vědom, a pokud se tím zabývá kriminální policie, tak tam asi nějaké pochybení bylo.

Opiáty jste pacientce dávali po dohodě s rodinou?
To jsou věci mezi námi a rodinnými příslušníky. Samozřejmě, že jsme ve spojení s rodinou, a ta k naší práci nemá žádné výhrady.

Řeknete mi, kde paní Kondýsková ty opiáty vzala?
K tomu se nebudu vyjadřovat.

Ale budete se k tomu muset vyjádřit, jinak je vaše sdružení v ohrožení. Vždyť je hospic podezřelý z nelegálního získávání opiátů a jde vám i o vysoké finanční dotace od různých institucí a dárců?
Bohužel jsme si vědomi toho, že to budeme těžko vysvětlovat, ale tady jde o jeden případ, a ten má v ruce kriminální policie a dokud z toho ona neudělá nějaké závěry, tak to nebudu komentovat. Musí se k tomu vyjádřit naše předsednictvo sdružení a valná hromada, pak uděláme tiskovou konferenci.

Hospicové hnutí Vysočina
Vojtěch Zikmund byl novým předsedou Hospicového hnutí Vysočina zvolen v dubnu 2007. Sdružení se stará o několik desítek pacientů po celé Vysočině. Jeho hlavními příjmy jsou granty, dotace a dary. V loňském roce hospic získal celkem 2,4 milionu korun. Největším přispěvatelem bylo ministerstvo práce a sociálních věcí, které dalo hospicu 301 tisíc korun. Dalším významným partnerem je kraj Vysočina. Ten loni poskytl dotaci ve výši 245 tisíc korun.