Jeho majitelka Lada Vítková se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání.

Policie po Benjaminovi vyhlásila celostátní pátrání. Jde o hnědáka, který má několik charakteristických znaků, podle nichž se dá poznat.

„Na čele má bílou hvězdičku, na pravé přední noze má kolem kopyta bílý kroužek z chlupů, takzvanou korunku, a na pravé straně pod sedlem má vyžehnutá čísla 70 a pod tím 110,“ popsala Vítková.

Ta považuje za nejspolehlivější identifikační znak koně to, že má na pravé zadní noze nateklý kloub nad kopytem po úraze.

Zloděj, který koně ukradl, šel pravděpodobně najisto a místo měl zřejmě dopředu vytipované. Dokonce si dal práci s odstřihnutím elektriky, která napájela světlo na fotobuňku.

Ke krádeži došlo pravděpodobně v noci ze středy na čtvrtek.

Jeden z místních obyvatel si dokonce ve čtyři ráno při cestě do práce všiml na silnici mezi Panenskou Rozsíčkou a Hodicemi velkého auta s přívěsem na koně.

Neobvyklou krádež koně vyšetřuje obvodní oddělení policie v Třešti. „Pachatel je zatím neznámý,“ sdělila jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Majitelka koně Lada Vítková si nedokáže vysvětlit, proč si někdo ke krádeži vybral právě jejího hnědáka.

„Kdyby to bylo na maso, tak tam byl i mohutnější kůň, ten ale nesnáší, když k nemu příjde někdo pod vlivem alkoholu. To je doslova nepříčetný,“ přemítá Vítková.