„Mohu potvrdit, že je dotyčný od 11. února obviněn a stíhán pro trestný čin pohlavního zneužívání,“ potvrdila Deníku pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková.

Podezřelý deviant pravděpodobně lákal chlapce na peníze a alkohol. Kotková potvrdila, že obviněný dětem podával alkohol. Policie odmítla k případu sdělit více informací s ohledem na povahu případu i nezletilé oběti. Pelhřimovská policie nechtěla komentovat ani to, proč kriminalisté sexuálního devianta vyšetřují na svobodě.

„Na to vám nedokážu odpovědět. Zřejmě k tomu mají policisté své důvody,“ vysvětlila Kotková.

Může někoho na svobodě ohrozit?

Sdílnější nebyli ani samotní policisté. „Na to vám odpovídat nebudu. Kdyby to bylo tak tragické, tak by určitě na svobodě nebyl,“ reagoval policista Vlastimil Florián a dál se nechtěl o případu bavit. Odmítl odpovědět i na opakované dotazy, zda jsou si kriminalisté jisti, že se muž na svobodě nedopustí dalšího pohlavního zneužívání.

Podle informací Deníku jde pravděpodobně o člověka se sexuální deviací, který se podobného jednání dopustil již v minulosti. Tehdy to měl být jeden nezletilý chlapec. Teď má mít na svědomí tři děti. Zatím není jasné ani to, zda se kvůli deviaci léčil, nebo ne.