Klec nad šestatřicetiletým mužem spadla v sobotu, kdy byl strážci zákona zadržen bezprostředně po činu.

Lapka během jednoho týdne odcizil v Jihlavě tašku hned třem důchodkyním ve věku kolem osmdesáti let. Naposledy to bylo právě v sobotu, kdy okradl ženu, jež seděla na lavičce u zastávky MHD v ulici Žižkova. „Muž kolem ní prošel a následně se vrátil. Přiskočil k poškozené a vytrhl jí kabelku z ruky. V tašce měla kromě peněz a dokladů i klíče a dioptrické brýle,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Za zlodějem, který začal z místa utíkat, se pustil svědek krádeže. A protože byl incident nahlášen na policii, začali lapku stíhat také městští strážníci. „Ti ho nakonec dopadli v ulici Dvořákova,“ dodala Jana Kroutilová.

Policisté převezli muže na policejní služebnu, kde ho umístili do cely.

Jihlavským kriminalistům se navíc podařilo prokázat, že šestatřicetiletý zloděj má na svědomí ještě další dvě obdobné krádeže. První se stala 3. srpna kolem poledne v areálu nemocnice, kde muž opět vytrhl starší ženě kabelku z ruky. Při útěku vyndal z tašky peníze a zbytek hodil do popelnice. O dva dny později pak stejný lapka připravil o kabelku seniorku v parku na Štefánikově náměstí.

Muž, který je podezřelý z trestného činu krádeže, je v současné době stíhán na svobodě.