V Jihlavě mělo alkohol v krvi šest chlapců a dvě dívky. Další dva opilé mladistvé odhalila kontrola v Brtnici a Puklicích. V brtnické restauraci byla dokonce nezletilá obsluha a v Puklicích zase zákonu neodpovídala cedule, která na zákaz prodeje alkoholu lidem mladším 18 let upozorňuje.

Nejvíce, tedy téměř dvě promile alkoholu v krvi, nadýchal mladík kontrolovaný v podniku přímo v centru Jihlavy. „Všichni opilí mladiství, které při kontrole policisté odhalili, byli předáni zákonným zástupcům,“ informovala Michaela Radová z preventivní informační skupiny jihlavské policie.

Do akce se zapojily čtyři desítky policistů, včetně psovoda. „Zkontrolovali celkem 24 restaurací, zábavních podniků a čtyři ubytovací zařízení,“ doplnila policistka. Při kontrolách ubytovacích zařízení se strážci zákona zaměřili na pobyt cizinců. Těch strážci zákona zkontrolovali přes sedmdesát. Zjistili tři přestupky.

„Za velký úspěch lze považovat zajištění šestatřicetiletého muže ukrajinské státní příslušnosti, který se na území České republiky vyskytuje již několik let bez dokladů a víza. Tohoto muže čeká vyhoštění z republiky,“ pochlubila se Radová.