„Překvapivé je, že se ho dopustila osoba mladší osmnácti let,“ řekla v této souvislosti mluvčí krajských policistů Jana Kroutilová, podle které zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou mladistvých. „Chlapci jsou obviněni ze spáchání provinění loupež. Jeden z nich provinění spáchal ve formě účastenství jako pomocník,“ upřesnila Kroutilová.

Mladíci se měli dohodnout, že za účelem vlastního obohacení přepadnou kasino.

Na konci ledna letošního roku vstoupil jeden z obviněných chlapců kolem druhé hodiny odpoledne do jednoho jihlavského kasina. Obhlédl si situaci a poté vyšel ven. Tam podal svému komplici informaci o tom, že je uvnitř pouze barmanka a zákaznice.

Mladík se převlékl, na hlavu si nasadil kuklu tmavé barvy s otvorem pro oči a ústa. Na oči si nasadil brýle. Vzal si plynovou pistoli, kterou si s sebou přinesl a vstoupil do kasina. Přišel za barmankou, namířil na ni pistoli a vyzval ji k vydání peněz.

Pod pohrůžkou použití zbraně mu žena z důvodu obavy o svůj život peníze vydala. Kořist si mladík uložil do igelitové tašky a z kasina odešel.

Venku se připojil k druhému mladistvému, který na něho čekal. Společně odešli, ukryli se a peníze si rozdělili.

Kriminalisté prověřují ještě další osoby mladší osmnácti let, které obviněným pomáhali nebo o spáchání provinění věděli.