Aktuálně policisté na Vysočině vyšetřují dva případy, v dalším případě již byli pachatelé zadrženi.

Minulý pátek v noci se jihlavským policistům podařilo zadržet dva muže, kteří se vloupali do garáže firmy v Rantířově na Jihlavsku.

Muži byli přistiženi  přímo na místě

Podle informací policie se muži ve věku pětadvacet a dvaatřicet let domluvili, přestřihli zámek, který následně odcizili, a vnikli do garáže. Ze zaparkovaného nákladního vozidla Avia přečerpali deset litrů nafty a odcizili víčko palivové nádrže. Policejní hlídka zadržela muže přímo na místě. V jejich vozidle policisté nalezli odcizené věci. Kanystr s naftou stál u vrat garáže.

„Naftu si převzala oprávněná osoba, pachatele policisté převezli na služebnu. Jsou podezřelí ze spáchání přečinu krádež,“ sdělila krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté na Telečsku vyšetřují další případ krádeže nafty. Podle mluvčí jsou pachatelům na stopě. V březnu vnikli muži do volně přístupného areálu v obci Strachoňovice. Vloupali se do skladu, kde z plechového sudu odcizili 200 litrů nafty v hodnotě téměř šest tisíc korun. Ze spáchání přečinu krádeže jsou podezřelí čtyři muži z Jihlavska a Jindřichohradecka.

Nejnovější případ krádeže pohonných hmot se stal v Želetavě. V době od pátku do nedělního dopoledne vypáčil neznámý pachatel víčko palivové nádrže u zaparkovaného vozidla Scania. Automobil stál na odstavné ploše u benzinové čerpací stanice. Z nádrže bylo přečerpáno 500 litrů motorové nafty v hodnotě více než dvanáct tisíc korun. Poškozením víčka byla způsobena majiteli škoda přes tisíc korun.

Troufnou si klidně na auto, kde spí řidič

Policie radí neparkovat s auty na odlehlých místech. V současné době jsou k dispozici i různé monitorovací systémy, jsou však poměrně drahé, takže je mnoho dopravců nepoužívá. S vykrádáním nádrží nicméně mají zkušenosti i řidiči nákladních aut, kteří nocují na delších jízdách na parkovištích. Staly se už i případy, kdy byla ukradena nafta z nákladního auta, ve kterém v noci spal jeho řidič.