Vloni 3. prosince spadla na holčičku kovová branka na hřišti. Vychovatelka, která měla děti na starost, byla obviněna z ublížení na zdraví z nedbalosti. Rodičům holčičky se nelíbí, že by odpovědnost měla nést jenom ona. „Myslíme si, že by za to měl nést odpovědnost i někdo jiný. Nelíbí se nám, že by měla být obviněna jen učitelka,“ řekla na dotaz Deníku matka Naďa Persyová.

Nenaznačila však, jestli rodiče dívky chtějí v této věci podniknout nějaký právní krok.

Hřiště je v majetku a ve správě městyse Dolní Cerekev. Starosta Zdeněk Jirsa se odmítl k případné odpovědnosti městyse vyjádřit. „Nedostal jsem žádné vyrozumění, takže k tomu nic neřeknu. Znám jen tiskové zprávy.“

Neštěstí se stalo tak, že si na hřišti hrály děti z mateřské školy. Na brance byl přivázaný provázek. Děti za něj zatáhly ve chvíli, kdy děvče procházelo kolem a branka na ni spadla.

Případ nebyl jediný

Ředitelka školy obhajuje učitelku s tím, že prý nemohla v žádném případě provázek vidět.

Tento případ není jediný podobný, který se na Vysočině stal. Vloni v srpnu zabila fotbalová branka třináctiletého chlapce na hřišti v Přibyslavicích na Třebíčsku. Policie tehdy obvinila tři muže, kteří jsou jednateli klubu, kterým sportovní areál patřil.