Odvezli ho do lesa u obce Bílý Kámen na Jihlavsku a požadovali po něm pravidelné vyplácení peněz. Nakonec ho pustili. Vysočinští kriminalisté zahájili po únoscích pátrání a nyní už sedí všichni pachatelé v policejní cele.

„V pondělí 29. listopadu časně ráno jsme na tísňovou linku 158 ráno přijali oznámení od ženy, která uvedla, že jejího manžela fyzicky napadli a poté odvezli autem neznámí muži mluvící cizím jazykem. Na místo okamžitě vyjeli policejní hlídky a kriminalisté. Začali pátrat po zmizeném muži a šetřit všechny okolnosti spáchaného trestného činu,“ uvedla k případu mluvčí jihlavských policistů Jana Kroutilová. Na základě získaných informací kriminalisté zjistili, že před třetí hodinou ráno oslovili poškozeného na silnici před domem v Jihlavě čtyři muži s tím, aby nastoupil do jejich vozidla. Když to muž odmítl udělat, jeden z pachatelů ho udeřil do obličeje.

Hrozili mu pistolí

„Poté, co poškozený upadl na zem, ho muži naložili pod pohrůžkou použití střelné zbraně do auta a odvezli do lesa u obce Bílý Kámen,“ říká Kroutilová a pokračuje v popisu případu: „Zde po něm pod hrozbou použití sečné zbraně, pravděpodobně mačety, požadovali vyplácení dvaceti tisíc týdně. Částku pak postupně snižovali.“ Kolem čtvrté hodiny muže přivezli zpět do Jihlavy, kde ho vyložili a odjeli. Jak vyplývá z informací policie, utrpěl poškozený muž při fyzickém napadení zranění, které si vyžádalo následné ošetření v nemocnici.

Jihlavští kriminalisté začali podle své tiskové mluvčí věc intenzivně šetřit a pátrat po pachatelích.

„V úterý se nám podařilo zadržet prvního podezřelého muže cizí státní příslušnosti. Ve středu kriminalisté zadrželi dalšího podezřelého v Brně. Zbývající dva cizinci byli zadrženi ve čtvrtek rovněž v Brně,“ řekl k případu kriminalista Martin Jůzl. Podle sdělení policie se jedná o muže ve věku 21 až 25 let.

Po zadržení byli muži umístěni do policejní cely a policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání. Byli obviněni ze spáchání zločinu vydírání.

Kriminalistický technik ohledal vozidlo patřící jednomu z obviněných a zajistil stopy. Zločin kriminalisté v současné době dále vyšetřují. „Za spáchaný zločin hrozí pachatelům trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.“ dodal Martin Jůzl.