Na základě informací, které o této dvojici přinesl Havlíčkobrodský deník koncem listopadu, se hlásí další poškození, kterým Beranovi peníze nevracejí.

Patří mezi ně například i seniorka ze severu havlíčkobrodského okresu. „Jde o moji maminku, která Petru Beranovi půjčila na podzim loňského roku 130 tisíc korun,“ řekla V. G. „V zimě 2009 jí Beran vrátil osmdesát tisíc a později ještě nějaké další peníze. V současné době jí ještě dluží necelých čtyřicet tisíc korun,“ uvedla V. G. Na ni se Beran se žádostí o vyplacení půjčky obrátil také. „Bylo to asi čtrnáct dnů poté, co si půjčil peníze od mé maminky. Tvrdil mi, že se jeho kamarád dostal do finanční tísně, a požádal mě o patnáct tisíc korun pro něho. Odmítla jsem a dnes vím, že jsem udělala dobře,“ oddechla si V. G. a dodala, že se snaží spojit s dalšími lidmi, kterým Beranovi dluží peníze. „Chci se s nimi poradit, jak budeme postupovat dál,“ konstatovala V. G. Manžele Beranovy včera Deník telefonicky nezastihl. Při osobním setkání koncem listopadu ale Beran slíbil, že se s lidmi, kterým dluží peníze, spojí a své dluhy vyrovná. „Moje žena je vážně nemocná a já sám jsem byl také v lázních, proto jsem lidem nebral telefony,“ hájil se tehdy Beran. Kontaktovat měl třeba Zuzanu Peštovou z Velkých Chvalovic na Kolínsku, které dluží více než padesát tisíc korun.

„Nevolal nám, peníze nepřivezl, ani jiným způsobem nedoručil,“ sdělila Peštová s tím, že její partner jde v pátek na policii, kde na Berana podá trestní oznámení. „Petr a Iveta Beranovi byli v loňském roce stíháni pro úvěrový podvod. Tento případ skončil u soudu,“ sdělila mluvčí havlíčkobrodské policie Jana Mazourová. Dodala, že v současné době vyšetřuje hospodářská kriminálka případ zpronevěry, kterého se měla dopustit Iveta Beranová.

„Všichni se musejí obrátit na policii, nebo na státní zastupitelství. A to co nejdříve. Doporučoval bych hromadně podáné trestní oznámení. V případě velkých finančních škod totiž do hry vstupuje hospodářská kriminálka,“ doporučil finanční analytik Miroslav Kratochvíl.