Vedle nepovedené krádeže auta stačili ještě vyloupit několik chat. Policistům se je však podařilo dopadnout. Za mřížemi včera skončili dva muži ve věku 27 a 31 let a 20letá žena. Všichni byli obviněni ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a podílnictví.

Už v týdnu před Vánocemi vybrali rekreační chatu u Častrova. Odnesli si mikrovlnou troubu, vysavač a přijímač digitálního signálu. To vše celkem za čtyři tisíce korun. Před Štědrým dnem vykradli výměníkovou stanice na sídlišti Táborská v Pelhřimově. Tam bylo zaparkováno auto Hyundai Terracan v hodnotě dvě stě tisíc korun. S ukradeným vozem pak trojlístek vesele jezdil po Jihlavsku, Třebíčsku a osudným se mu stalo Pelhřimovsko. Jeden z pachatelů vjel na neudržovanou silnici mezi Božejovem a Libkovou Vodou, kde už nedokázal prokličkovat závějemi. Uvězněné auto zloději opustili a pro další lup se museli vydat pěšky. Hned o Vánocích nelenili a vydali se do vesničky Jakubín na Počátecku. Z jedné rekreační chalupy sebrali sekyrku, elektrické kabely, zahradní nůžky a vrtačku. Z přístřešku druhé chalupy pak odnesli dětský snowboard. Škoda byla vyčíslena téměř na pět tisíc korun.

Policisté většinu věcí našli při domovních prohlídkách a vrátí je majitelům. Zlodějské trio chtělo odcizené drobné věci a auto prodat a za peníze si užít. To už ovšem nestihli, neboť v pondělí je zadrželi policisté.

Povedená trojice jim byla dobře známa. V minulosti jeden z pachatelů již dostal trest za krádeže. Na všechny tři pachatele byl podán návrh na vzetí do vazby, který soudce včera akceptoval. Na rozsudek si tak počkají za mřížemi.

Za porušování domovní svobody hrozí zadrženým pachatelům 6 měsíců až 3 roky, za krádeže jeden rok až 5 let a za podílnictví mohou jít za mříže až na 4 roky.