Televizní a rozhlasový moderátor Leoš Mareš bude možná muset k jihlavskému soudu. Mareš vystupoval loni v prosinci jako host na diskotéce Mexx Clubu v Telči. Když jeho program skončil, doprovázeli ho pořadatelé klubu k východu. Cestu mezi lidmi mu dělal také spolumajitel klubu Jiří Novák.

„Šel jsem vedle Mareše a u baru stál nějaký muž, který couval směrem k Marešovi. Asi ho chtěl udeřit loktem do hrudníku, ale Mareš jeho ruku zachytil. Já jsem toho muže odstrčil a šli jme dál. Tak to bylo,“ popsal začátek nepříjemného incidentu Jiří Novák.

Tím, kdo měl Mareše napadnout loktem byl Zdeněk Hrůza z Telče. Ten je známým navigátorem závodů v rallye. Kdo do něj strčil se dozvěděl až od kamarádů, protože byl k němu v době incidentu zády. Odstrčení si nechtěl nechat líbit, a tak se šel o pár minut později Nováka zeptat, co to mělo znamenat.

„Novák mně ale poslal do prdele. Tak jsem také do něj strčil, aby věděl, jak je to nepříjemné. On se ale ani nehnul, protože je větší a silnější. Následně mi dal pěstí do obličeje. Ránu jsem vůbec nečekal,“ řekl na policii Hrůza. Jestli dostal jednu nebo dvě rány pěstí si nepamatuje, protože měl po úderu výpadek paměti. Na místo musela přijet rychlá záchranná služba, která napadeného mladíka odvezla do jihlavské nemocnice.

Hrůza utrpěl zlomeninu nosu, měl krevní podlitinu na levém oku, lehké pohmoždění krční páteře, lehký otřes mozku a poraněné tři zuby. Ze zranění se léčil čtrnáct dní.

Podal odpor

Zdeněk Hrůza pak na polici řekl, že ho napadl Jiří Novák. Případ dostala na stůl jihlavská soudkyně Dagmar Koutníková ­ Trnková, která Jiřího Nováka na konci března odsoudila za ublížení na zdraví a výtržnictví trestním příkazem k peněžitému trestu necelých třicet tisíc korun. Pokud by Novák pokutu nezaplatil ve stanovené lhůtě, musel by na tři měsíce do vězení.

Jenže Jiří Novák si proti rozhodnutí soudkyně podal odpor, který je formou odvolání, takže kauzu musí soud projednat v hlavním líčení. Na první líčení poškozený nepřišel.

„Nikoho jsem nenapadl. Nemám to zapotřebí. Nejsou na to žádní svědci a ani poškozený si toho moc nepamatuje. Nejspíš ho někdo napadl někde na záchodě. V klubu bylo tou dobou několik stovek lidí,“ brání se nařčení Jiří Novák.

Moderátor Leoš Mareš je pro soud svědkem, který by mohl potvrdit či vyvrátit, jestli byl někým při odchodu z klubu napaden. Svědci totiž tvrdí, že se Zdeněk Hrůza Mareše ani nedotkl a ani mu nijak nepřekážel.

„Nevím jestli si pan Mareš bude něco takového pamatovat. Má mnoho akcí a tohle se stalo už před půl rokem,“ řekl Jiří Novák. Podle něj se případ vůbec neměl dostat k soudu. Policie i státní zastupitelství incident špatně vyhodnotilo, je přesvědčen Novák.