Muž středního věku ze Žďárska jedenáct let fyzicky i psychicky týral svou družku. Přestože byl včera pravomocně odsouzen, nemůže Deník zveřejnit jeho jméno s ohledem na takzvaný „Náhubkový zákon,“ který zakazuje zveřejňovat informace umožňující zjištění totožnosti oběti.

Násilník většinou pod vlivem alkoholu svou družku i před dětmi i během jejího těhotenství napadal, vyčítal jí, že je tlustá, obviňoval ji z nevěry, nutil ji k potratu a vyhrožoval, že se oběsí, pokud odmítne interrupci.

Násilník vytáhl pistoli i nůž

Vulgárně jí nadával, škrtil, na zahradě střílel z pistole, aby ji zastrašil. V noci jí opakovaně budil, stahoval z ní přikrývku a křičel na ni: „Vstávej, stěhuješ se, táhni za svou matkou. Vypadni, proč se tady držíš jako klíště?“

V září 1999 ji za vlasy vláčel přes byt k vchodovým dveřím a přitom na ni křičel, ať odtud táhne.

Někdy mezi říjnem 2009 a květnem 2010 jí přiložil pistoli na spánek se slovy: „Tak takhle jednoduchý by to mohlo být.“ Jindy na ni zase vytáhl lovecký nůž a křičel, že ji zabije, že je svině. Když se žena zamkla v pokoji, aby před tyranem utekla, vyrazil dveře. V krbu pak spálil její kozačky, doklady, kosmetiku a peněženku. Jindy po ní hodil dálkový ovladač, ona mu to vrátila, načež ji muž chytil za ramena, zatlačil ji do sedačky a za doprovodu vulgárních nadávek jí plival do obličeje.

Loni v květnu už žena psychický i fyzický teror nevydržela a zavolala policii. Muž se od té doby nesměl k ženě přiblížit, což dvakrát porušil. Jednou dokonce v přítomnosti policie.

Odsouzený: Vše si vymyslela

Za to všechno byl tyran odsouzen k tříleté podmínce. Pobočka krajského soudu v Jihlavě včera zamítla jeho odvolání a verdikt Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou stvrdila jako pravomocný.

„Nic z toho, co říká, se nestalo. Všechno si to vymyslela, aby mi po rozchodu ztížila dostat se k mým dětem,“ hájil se před soudem muž ze Žďárska. Ten si dokonce na sledování své družky najal bezpečnostní agenturu, protože měl podezření, že mu je nevěrná. Žena se krátce po rozchodu nastěhovala k sousedovi, s kterým se podle odsouzeného stýkala už dříve.

V případu vypovídalo několik svědků v prospěch i neprospěch pachatele, ale jediným přímým důkazem byla výpověď poškozené ženy, která je podle soudu věrohodná.

A proč tak dlouho žena snášela týrání ze strany druha? „Bála jsem se odejít, protože mi pořád vyhrožoval, že mě zabije, že zničí celou naši rodinu,“ vypověděla žena.

„Je to jako v jiném světě,“ okomentoval bez dalšího vysvětlení včerejší verdikt krajského soudu odsouzený.