V noci na začátku března loňského roku byl v brodské ulici V Rámech napaden a zbit Karel Klofáč, který se v silně podnapilém stavu vracel domů se svou manželkou. Zranění hlavy, která utrpěl, byla tak závažná, že upadl do bezvědomí. Musel být hospitalizován a jeho případ byl posouzen jako zvlášť těžké ublížení na zdraví.

Postižený a jeho žena označili jako pachatele útoku Jaroslava Neubauera. Napadený s tímto mužem vedl spory, protože neuklízel exkrementy po svých dvou psech.

O napadeného se zajímala policie

O nezodpovědného pejskaře se již před napadením zajímala městská policie, protože jeho psi se také volně potulovali po okolí. Právě rozhovor o psích neplechách se měl stát rozbuškou napadení.

Obžalovaný ale již dříve vypověděl, že v době útoku byl na oslavě ve Světlé nad Sázavou. Ve čtvrtek soud vyslechl svědectví lidí, kteří se dříve k jednání nedostavili, zejména příbuzného obžalovaného, u kterého se oslava měla konat.

„Poškozený a jeho manželka označili obžalovaného s jistotou. Svědectví kamarádů obžalovaného, kteří potvrzují jeho alibi, si vzájemně odporují a působí až extrémně naučeně. Považuji je proto za účelové,“ vyjádřil se k zamotanému případu státní zástupce.

Obhájce upozornil na to, že sám poškozený byl v natolik opilém stavu, že si na vlastní napadení nevzpomíná. Jeho manželka pouze vypověděla, že potkali muže v černé bundě, který měl na hlavě kapuci a venčil psy. Neviděla mu do tváře, ani ho nepoznala po hlase. Sama navíc před osudným setkáním požila alkohol. Stejně jako její manžel ale tvrdí, že to byl právě obžalovaný.

Soud tedy čekalo nelehké rozhodování. Senát obžalovanému za fyzické napadení nakonec vyměřil tříletý trest s podmíněným odkladem na čtyři roky. Navíc musí uhradit téměř šestnáct tisíc korun zdravotní pojišťovně napadeného, které pokryjí náklady na jeho léčbu.