Jihlavské sídliště Dolina jímá hrůza. Obyvatelé se obávají vraha. Ke konci prosince zde totiž v blízkosti ulice Na Dolech objevil chodec na poli mrtvolu ženy. Panika se však Dolinou šíří zbytečně. Žena totiž zemřela kvůli zdravotním komplikacím, tedy přirozenou smrtí.

Lidé z Doliny však mají svoje verze. „Slyšela jsem, že paní srazil nějaký řidič a odtáhl ji do příkopu, kde zůstala ležet mrtvá. Pak ji tam někdo našel,“ vyprávěla Ivana Mezeová. „Docela tomu věřím, protože všichni tudy jezdí jako blázni a nedodržují rychlost,“ dodala Mezeová.

Jaroslav, obyvatel Doliny, který si nepřál zveřejnit své příjmení, zase z druhé ruky slyšel, že ženu na poli někdo zabil a poté znásilnil. „Mám teď strach. Ne o sebe, ale hlavně o svoji manželku, která chodí pozdě z práce. Slyšel jsem to od kolegy, věřil bych tomu, když tam paní skutečně ležela,“ řekl muž.

Lékaři mluví jasně

Na místě, kde sedmapadesátiletá žena zemřela, zasahovali záchranáři. „Lékař nezjistil známky cizího zavinění, následná pitva ženy prokázala, že zemřela na následky zdravotních komplikací,“ vyvrátila mylné domněnky lidí z Doliny ředitelka jihlavské záchranné služby Vladislava Filová. Na poli poblíž silnice nyní hoří svíčky a leží květiny.

Mirek, který poblíž tragického místa bydlí, viděl celou událost na vlastní oči. „Zvěsti, které tady kolují, jsou mylné. Viděl jsem to. Zemřela tam paní, které se udělalo špatně. Zůstala ležet a našel jí pán se psem. Přijela záchranka a snažila se ji oživit. Za chvíli ale bohužel přijel pohřební vůz,“ popsal smutnou událost její přímý svědek.

Podle policie tělo sedmapadesátileté ženy objevil muž, který se vracel ze zahrádkářské kolonie. I přes to, že se nejednalo o vraždu, policie prověřuje okolnosti úmrtí. Tento postup je standardní. „Při ohledání nebylo zjištěno cizí zavinění, přesto byla nařízena soudní pitva. Nejednalo se ale o žádnou násilnou smrt, jednalo se o náhlé úmrtí, ale je potřeba přesně zjistit, z jakého důvodu,“ přiblížila mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Ta obyvatele Doliny opakovaně ujistila, že se skutečně o vraždu nejednalo. „Když na místo vyjede záchranka a obyvatelé vidí sanitku, zvěsti občas běží jako lavina. V této lokalitě se ale skutečně od poloviny prosince nic protiprávního nestalo,“ uzavřela Dana Čírtková.