Jindřichohradečtí kriminalisté řeší nejrozsáhlejší drogový případ v regionu za uplynulých pět let. Dopadli dva mladíky (24 a 27 let), kteří vařili a distribuovali pervitin ve velkém.

Oba obvinění nejsou pro kriminalisty žádnými nováčky. „Mladší z dvojice od října 2005 do září 2011 vyráběl doma z volně dostupných léků Modafen a Nurofen pervitin,“ uvedla mluvčí Hana Millerová s tím, že celkem vyprodukoval nejméně 38,3 gramu pervitinu, který minimálně ve 302 případech na různých místech okresu prodal. Vydělal si tak asi 54 tisíc korun. Podle Millerové se trestné činnosti dopustil opakovaně, ačkoli byl v posledních třech letech za podobnou činnost již souzen.

Starší z pachatelů nejméně ve 245 případech na různých místech okresu prodal celkem 26,7 gramu pervitinu. Přišel si tak na 31 tisíc.

Soud akceptoval návrh policejního komisaře na uvalení vazby na oba aktéry. Podle kriminalistů je tento případ za posledních pět let na Jindřichohradecku nejrozsáhlejší, a to jak z hlediska počtu uživatelů drog, jichž bylo nejméně 38, tak z pohledu celkového množství vyrobené návykové látky.