Tento týden ve středu 25. května pak společně s dalšími třemi kumpány předstoupil před Okresní soud v Jihlavě, kde se všichni zodpovídali z několika trestných činů od krádeží po podvody, vydírání a úvěrové podvody. Za to jim hrozily tresty od jednoho do pěti let. „Soud nakonec všechny obžalované poslal na různě dlouhou dobu do vězení. Rozsudek je pravomocný, protože se všichni obžalovaní vzdali práva na odvolání,“ informoval jihlavský stání zástupce Ivo Novák.

Patrik Doležel dostal tři a půl roku, Petr Šivak, který měl na krku ještě prodej drog, dostal čtyři roky, přítelkyně Doležela Irena Cinová půjde do vězení na osm měsíců a Jan Baláž si bude muset odkroutit ve vězení dvanáct měsíců.

Dopravní nehoda a následný požár v Dušejově.
Auto po nehodě u Dušejova shořelo, zranili se dva lidé

Čtveřice má podle soudu na svědomí krádeže v různých obchodech a především úvěrové a běžné podvody, k nimž zneužili několik bezbranných obětí. Nutili je, aby si braly úvěry na různé zboží, čímž způsobili škodu za zhruba 588 tisíc korun. Loni v říjnu například Doležel přesvědčil asi padesátiletého muže, aby si v prodejně s novými auty koupil na splátky vůz značky BMW zhruba za 300 tisíc korun.

Ocenění policisté.
Jihlava: muž chtěl spáchat sebevraždu. Policisté ho zachránili. Ocenili je

Muž žijící na okraji společnosti skoro jako bezdomovec si auto skutečně zakoupil, přestože on i Doležel věděli, že nebude moci úvěr splácet. Autem ve skutečnosti jezdil Doležel, a to i po smrti poškozeného. Do dnešního dne Doležel neuhradil ani jednu splátku.

Doležel byl za podvody odsouzen již v roce 2017. Tehdy dostal šest a půl roku. Po propuštění na podmínku však v trestné činnosti pokračoval.