První oznámení přijala policie v pátek 28. prosince kolem půl osmé večer. „Na čerpací stanici na 166. kilometru ve směru jízdy na Prahu natankoval řidič osobního vozu Jaguar s anglickou registrační značkou třicet litrů pohonných hmot, za které ale nezaplatil a z místa odjel směrem na Prahu,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově pak vozidlo našli na parkovišti na 111. kilometru dálnice směrem na Prahu. Čtyřiadvacetiletý Američan poté policii předložil pouze řidičský průkaz vydaný v USA, jiné doklady u sebe neměl. Pozitivní následně byla dechová zkouška, která odhalila 1,81 promile alkoholu a řidič skončil na záchytné stanici v Jihlavě.

Další den si cizinec vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a byl propuštěn na svobodu. Už v jednu hodinu odpoledne ale dostali policisté informaci, že muž odjel svým vozem z parkoviště na dálnici směrem na Prahu. „Ještě předtím ale odcizil na čerpací stanici dvě lahve šampaňského,“ dodala mluvčí.

Škoda způsobená při nehodě byla předběžně vyčíslena na 70 000 korun.Policistům se ale už vozidlo vypátrat nepodařilo. Nicméně večer kolem sedmé hodiny došlo v Kostelní Myslové nedaleko Telče k nehodě vozidla Jaguar s anglickou registrační značkou. „Jednalo se o stejné vozidlo a stejného řidiče, který den předtím řídil opilý na dálnici. V tomto případě řidič projížděl po silnici ve směru od Telče na Zadní Vydří. Nepřizpůsobil rychlost jízdy a při projetí levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk, najel na pravou krajnici, kde následně havaroval vpravo mimo silnici," potvrdila Čírtková.

Řidič se lehce zranil a druhý den po sobě putoval do jihlavské nemocnice. Opět byl také pod vlivem alkoholu, policisté mu naměřili hodnotu 1,44 promile alkoholu v dechu. Škoda na vozidle, které odvezla odtahová služba, byla vyčíslena na sedmdesát tisíc korun.

Ani to ale nebyl všem excesům konec, v neděli kolem deváté ráno totiž tentýž cizinec odcizil v supermarketu ve Vrchlického ulici zahradní pilku za bezmála tisíc korun. Muž však byl policisty záhy dopaden v ulici Za Prachárnou, ukradenou pilku měl u sebe. V tomto případě vše vyřešila pokuta. „Mladíka si do Jihlavy přijeli převzít jeho rodiče, kteří se aktuálně zdržovali na území Maďarska,“ uzavřela Čírtková.