Aby se k penězům zloději dostali, museli se vloupat do jednoho z domů na náměstí. Násilím pak u volně přístupného bankomatu vypáčili trezorové dveře. Odnesli si asi 300 tisíc korun a necelé dva tisíce v cizí měně.

Jenže z lupu se dlouho neradovali. O pár dní později si pro ně přišla speciální zásahová jednotka z Dukovan až do jednoho hotelu v hlavním městě.

Dva zloději se v Telči vloupali do bankomatu. Policie je dopadla.Dva zloději se v Telči vloupali do bankomatu. Policie je dopadla.Zdroj: Policie ČR

„Šlo o vynikající práci policie, které se podařilo mimo jiné na základě kamerových záznamů identifikovat jejich auto, s nímž odjeli z místa činu. V kombinaci s telekomunikačními informacemi jsme zjistili, že se ukrývají v jednom z pražských hotelů. Zásah musel být rychlý, protože byli často v pohybu,“ popsal dopadení zlodějů jihlavský státní zástupce Jan Kadlec.

Dva zloději se v Telči vloupali do bankomatu. Policie je dopadla.
Cizinci vykradli bankomat v Telči. Chytila je speciální jednotka z Dukovan

Chorvati Bruno Bošnjak a Nikola Tomič, oba ročník 1982, nakonec putovali do vazby. Poslal je tam Okresní soud v Jihlavě. Jedním z důvodů byla i obava soudce, že by mohli v podobných krádežích na území republiky pokračovat.

„Z věcí, které jsme u obou zajistili, bylo patrné, že mohou mít vytipované další cíle,“ podotkl Kadlec. Bošnjak byl navíc za totéž v minulosti odsouzen v Rakousku. Tehdy si odseděl čtyři a půl roku.

Policie. Ilustrační foto.
Recidivisté řádili, škoda je za půl milionu. V Jihlavě brali kartony cigaret

Za bankomat v Telči oba muže nakonec soud v Jihlavě poslal do vězení. Bošnjaka na čtyři a Tomiče na dva roky. Navíc je soud vyhostil ze země na pět let. Kromě toho jim soud nařídil propadnutí mobilních telefonů a osobního automobilu, s nímž přijeli na místo činu.

Oba muži se ke krádeži u soudu přiznali. Uznali svou vinu a souhlasili s podanou obžalobou. Rozsudek přesto není pravomocný. Obžalovaní si ještě ponechali lhůtu na případné odvolání. Vzhledem k přiznání viny se mohou odvolat pouze proti trestu. Pokud tak učiní, bude se ještě kauzou zabývat Krajský soud v Brně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Letos to byly fakt bomby, říkají v jihlavské zoo k mláďatům. Podívejte se

Zdroj: Deník/Martin Singr