„V rámci prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost dvou mladých mužů, kteří se v lokalitě, kde k napadení došlo, pohybovali. Ke spáchání činu došlo v pondělí 13. srpna kolem sedmé hodiny večerní na ulici Hradební,” uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V prostoru hradeb byla skupina mladých lidí, ke kterým po půl sedmé večer dva neznámí mladí muži s dívkou. Jeden z nich po chvíli bezdůvodně zaútočil na chlapce sedícího na lavičce. „Napadeného patnáctiletého chlapce shodil na zem a bil ho pěstí, přičemž údery směřoval do oblasti jeho hlavy,” popsala Kroutilová.

Patnáctileté oběti útoku se z místo podařilo s kamarády utéct. Jeho zranění si vyžádalo lékařské ošetření. Škoda mu byla způsobena také poškozením osobních věcí včetně mobilního telefonu.

Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu pokusu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Po pachateli policisté stále pátrají a prosí svědky události, aby se přihlásili na lince 158.

Petr Vybíral (vyb)