Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bývalá přítelkyně drogového dealera měla na svědka poslat svého známého

Jihlava – Okresní soud v Jihlavě projednával případ vyhrožování a násilného napadení, který se stal letos v únoru.

25.9.2014
SDÍLEJ:

Josef ŠamkoFoto: Deník/ Roman Martínek

V lednu tohoto roku se Zuzana Novotná potkala v prostoru nákupního areálu na sídlišti Březinky v Jihlavě s mužem, kterého pod pohrůžkou násilí začala nutit ke stáhnutí nebo změnění výpovědi proti jejímu bývalému příteli, drogovému dealerovi Josefu Šamkovi. Ten byl za prodej a výrobu pervitinu letos v červenci odsouzen na šest let odnětí svobody.

Případ tohoto vydírání a také napadení svědka Zuzanou Novotnou a Robertem Poláčkem ve středu projednával Okresním soudem v Jihlavě. Kromě Poláčka a Novotné, kterou k soudu přivedla z vazby eskorta, se dostavil i napadený muž. Soud dále zjišťoval skutečnosti ohledně nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za které je obžalovaná Zuzana Novotná.

Když se Novotná s napadeným mužem potkali podruhé, v herně v nákupním areálu na Březinkách, Novotná mu opět vyhrožovala. Když odešla z herny, potkala venku svého známého Roberta Poláčka, kterému řekla, kdo je v herně a že by si něco zasloužil. Poláček tedy pod záminkou, že je policista, vyvedl muže ven, kde ho povalil na zem a několikrát do něj kopl.

„Já jsem Šamka znal z minulosti, byli jsme přátelé. Toho kluka jsem neznal, ale naštvalo mě to," uvedl při výpovědi Poláček.

Neshoda výpovědí

Soudkyně Dagmar Koutníková Trnková se ptala obou obžalovaných na podrobnosti toho dne a na další informace ohledně prodeje drog Novotnou. Poškozený muž při těchto výpovědích v soudní síni nebyl.

„Poznal jsem ho v té herně podle červené čepice. Jako policista jsem se nepředstavil. Když se mnou vyšel ven, dal jsem mu facku a to ho povalilo na zem. Pak jsem ho asi jenom dvakrát kopl do břicha," obhajoval se Robert Poláček. Doplnil, že od Zuzany Novotné několikrát koupil pervitin, který ale prý neměl žádné účinky.

„Když jsem ho poprvé potkala, řekl mi, že jeho svědectví proti Šamkovi bylo nepravdivé. Ano, řvala jsem na něj, naštval mě. Chtěla jsem, aby šel s pravdou ven. Nevěděla jsem, že nadávky jsou trestné. Poláčka jsem nevyzvala, aby ho šel pak zmlátit, rozhodl se tak sám. Když ho povalil na zem, tak jsem vykřikla, ať ho nechá, že ho zabije," odpovídala u soudu Novotná úsečně. Pak se přiznala, že pochybný pervitin, který Poláčkovi prodala, byla glukóza.

Po skončení výslechu obžalovaných byl do soudní síně přizván poškozený. Ten celou inkriminovanou situaci vylíčil jinak. „Už je to dlouho, podrobnosti si nepamatuji. Při prvním setkání, které bylo náhodné, mě Zuzana zastavila a začala řvát, že mi uřízne hlavu, když nestáhnu to svědectví. Po druhém setkání v herně, kdy na mě také něco pokřikovala, než odešla, za mnou přišel Poláček a představil se jako kriminální policista. Věřil jsem mu, tak jsem s ním šel ven. Tam mě pěstí povalil na zem, několikrát mě kopl do břicha a šlápl na hlavu," pronesl u soudu.

Na to chtěl zareagovat sám Poláček. Když mohl promluvit, zeptal se poškozeného: „Myslíš, že bys odešel jenom s poškrábanou tváří, kdybych ti šlápl na hlavu?" Napadený ale trval na tom, že se vše událo, jak to vypověděl.

Dále také řekl, že se zvedl ze země a v šoku, s pár modřinami, odešel domů, odkud pak zavolal policii. Podle výslechu dalších svědků se ale prý ještě vrátil do herny, odkud ho domů doprovodil jeho kamarád.

Drogová minulost

Po výpovědích obžalovaných se obhájce Zuzany Novotné snažil svými otázkami poukázat na to, že obžalovaná nikdy přímo Roberta Poláčka nevyzvala, aby šel Davida K. zbít.

Zuzana Novotná byla v minulosti už několikrát odsouzena za majetkové podvody. Do vězení ji před několika lety dostal až prodej drog. Brzy se ale dostala na svobodu, a to díky hromadné amnestii prezidenta republiky Václava Klause ze sklonku roku 2013. Po propuštění jí byla udělena na pět let podmínka. Kvůli incidentu se zbitím svědka a kvůli prodeji drog ji policie vzala do vazby. Při výpovědi přiznala, že bere pervitin už dvanáct let.

Její bývalý přítel, drogový dealer Josef Šamko, měl údajně už jednou z vězení nabádat své známé, aby se vypořádali se svědky.

Řešení případu napadení svědka bylo ve středu odročeno na říjen, kdy budou ze strany Novotné svědčit další dva lidé a mohlo by dojít i k vynesení rozsudku.

ANETA HRDLIČKOVÁ

Autor: Redakce

25.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Utkání HC Dukla Jihlava proti HC Sparta Praha.
9

Parádní závěr druhé třetiny přinesl Dukle skalp Sparty

Moštování, ilustrační foto.

V moštárně už lisovali i kiwi

Jihlavské fotbalisty čeká velká výzva. Konečně vybrat klokaní kapsu

Jihlava - Čas na změnu. V dalším prvoligovém utkání čeká na jihlavské fotbalisty jeden z nejméně oblíbených protivníků.

Zamčené kolo v lese ukradl neznámý zloděj

Horní Dubenky – Nejspíše to byl houbař, který jel do lesa na svém černém elektrokole. Přivázal ho lanem ke stromu a odešel do lesa. Když se ale k němu vrátil, tak už tam nebylo.

Kam za sportem na Jihlavsku

Jihlavsko - Kam za sportem na Jihlavsku.

Na jihlavské radnici vrcholí přípravy blížících se voleb

Jihlava - Už zítra 20. října začínají volby do Poslanecké sněmovny, dolní komory Parlamentu ČR. Hlasovat se začne od 14 hodin a voliči budou moct přijít až do desáté hodiny večerní. V sobotu je pak možné vhodit svůj hlas pro preferované kandidáty od osmi hodin ráno do dvou hodin odpoledne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení