Jeho obydlí bylo proslulé především mezi pochybnými osobami, většinou narkomany. Ti zde nacházeli střechu nad hlavou i to, co je pro narkomana nejcennější. Dávku své drogy.

„Radši dovnitř ani nechoďte, asi nemá náladu se s někým bavit,“ sdělili reportérovi Deníku muži, kteří pracovali na vyklízení domu.

Přišel o všechno

Případ Miloše je příběhem pádu až na samé dno. Od toho se teď pokouší odlepit. Dříve to byl, podle sousedů, výborný elektronik, který dům postavil a nechal zkolaudovat v roce 1992. Nyní o nemovitost v hodnotě téměř dvou milionů korun přišel kvůli dluhu necelých 400 tisíc korun.
Nemovitost byla dlouhé roky bez plynu, elektřiny i vody. Nyní je i bez oken, připadla ale novému majiteli, který ji získal prostřednictvím jihlavské realitní kanceláře.

„Realitní společnost získala dům za méně než poloviční cenu, odhad na cenu nemovitosti byl 1,9 milionu,“ zmínil ve vybydleném domě při jeho vyklízení bývalý majitel nemovitosti, pan Miloš.

Hořce se pousmál nad tím, že nový majitel si bude moci objekt opravit a zateplit s pomocí státních dotací – v rámci programu Zelená úsporám.

Jiří Novotný, jednatel realitní kanceláře, která pomohla domu změnit majitele, na tvrzení pana Miloše reagoval těmito slovy: „My jsme pouze zajistili zájemce, který od dotyčného nemovitost koupil. Uhradil celou kupní cenu. Z prodeje jsme měli samozřejmě provizi,“ řekl Novotný. O její výši se ale bavit nechtěl.

Podle výpisu z katastrálního úřadu nemovitost odkoupil Ladislav Mafek s trvalým bytem v Praze na Vinohradech. Toho se Deníku z důvodu jeho dovolené nepodařilo zastihnout. Jak je možné, že dlužník Miloš prodal dům tak lacino?

„Cena 800 tisíc korun byla stanovená pod tlakem okolností, chtěl jsem zabránit dražbě. Nebyl čas smlouvat,“ pokrčil rameny Miloš.

Více si můžete přečíst ve čtvrtečním vydání Jihlavského deníku.