Událost se stala v pondělí 23. ledna po půl osmé ráno v trolejbusu linky B, číslo vozu 73. „Konkrétně na trase mezi zastávkou Brněnský kopec ve směru k zastávce Demlova. V trolejbusu cestovali ještě další lidé. Dívku chlapec během jízdy slovně a poté fyzicky napadl, po útoku upadla na zem. Chlapec poté vystoupil a spolu s ním odešel také starší muž,“ popsala krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ilustrační foto.
Řidič u Hubenova trefil porsche v protisměru. Bouralo se i jinde v kraji

Podle ní dívka po napadení také vystoupila, a to na zastávce Demlova. Zranění, které utrpěla, se ale ukázalo jako vážné. „Vyžádalo si převezení do jihlavské nemocnice, kde byla hospitalizována,“ doplnila mluvčí s tím, že policisté nyní žádají veřejnost o spolupráci při zjišťování totožnosti onoho chlapce a staršího muže. „Nezletilý je hubené postavy. Měl na sobě tmavou bundu, na hlavě modrou čepici a na zádech tmavý batoh. Žádáme cestující z trolejbusu, kteří napadení zaznamenali nebo by mohli poskytnout informace k chlapci a jeho doprovodu, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158,“ sdělila Kroutilová.

Mladistvý odsouzený. Ilustrační foto.
Děti řádí v ulicích Jihlavy: kradou, loupí a perou se

Zároveň dodala, že s dívkou po napadení mluvila i neznámá žena. „Policisté uvítají, pokud se také přihlásí. Dívce pomáhala na zastávce po vystoupení z autobusu. Budeme rádi za jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu,“ sdělila mluvčí.