Do Herálce ihned vyjeli policisté z Nového Města na Moravě. Ti na místě od chlapců zjistili, jak měl onen muž vypadat, a celou oblast propátrali. Nic ale nezjistili. „Mezi mužem a dětmi nedošlo k žádnému kontaktu ani nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání. Ve věci však stále probíhá šetření,“ podotkla policejní mluvčí.

Informace všeho druhu a varování pro ostatní rodiče dětí z Herálce i okolí se po události začaly hojně šířit na sociální síti Facebook. Kromě jiného i to, že údajný pachatel měl chlapce dokonce honit, nebo politování nad tím, jaký strach musely děti prožít.

„Je to hrůza, chudáci děti, ty musí být vystrašený. Já bych se taky bála, kdyby za mnou někdo šel,“ vyjádřila se jedna z diskutujících. Varování před podezřelou osobou sdílelo přes facebook velké množství lidí, ve středu po poledni jich bylo bezmála dva tisíce.

„Policisté nechtějí událost rozhodně nijak zlehčovat - vždy, když je nám něco takového oznámeno, vše důkladně prověřujeme. Nechceme ale ani vyvolávat zbytečnou paniku,“ upozornila Dana Čírtková. Ta zároveň pochválila i jednání dětí a jejich rodičů, již se zachovali přesně tak, jak měli.

„Je dobře, že se při večerním návratů domů chlapci pohybovali ve skupince a že si všímali svého okolí. Stejně tak se zachovali správně, když vše po příchodu svěřili svým rodičům, a ti obratem kontaktovali policii,“ zdůraznila Dana Čírtková.