"Obviněn byl ze spáchání přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V sobotu 11. května se v časných ranních hodinách na Žižkově ulici vloupal do Fordu Transit. Vzal odtud peněženku s penězi v české i cizí měně a další věci. O několik dní později se dostal do auta na Brtnické ulici a ukradl z něj taštičku s věcmi.

"Následující den si obviněný krádež zopakoval v Polní ulici, kde se jeho cílem stal mercedes. Majitel přišel mimo jiné o vozidlovou kameru. Posledním vykradeným automobilem byla kia zaparkovaná na Polenské ulici. Muž z ní odcizil autorádio a nářadí," doplnila další informace Kroutilová.

Zloděj způsobil škodu za necelých čtyřicet tisíc korun. Za předchozí jinou majetkovou trestnou činnost byl odsouzen k trestu odnětí svobody nepodmíněně a v současné době je za mřížemi, kde si uložený trest odpykává.