„V červnu odcizil ve dvou různých prodejnách sluchátka a elektronickou dětskou chůvu, způsobil tak škodu za více než čtyři tisíce korun. V polovině května mu umožnili přístup k odcizené platební kartě muž se ženou, kteří ji předtím získali společně s peněženkou odcizenou jejímu majiteli v zábavním podniku,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž se ukradenou platební kartou snažil platit za zboží na čerpací stanici, v prodejně a dalších místech. „Vyšla mu pouze jedna platba a další pokusy byly již zamítnuty z důvodu blokace. Na základě prověřování se policistům podařilo pachatele dopadnout a případ objasnit. Třiatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ řekla Kroutilová.

„Ze spáchání trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku jsou podezřelí také jednatřicetiletý muž a dvaadvacetiletá žena, kteří peněženku s platební kartou odcizili,“ doplnila policejní mluvčí.

Ilustrační foto
Postrach dívek z Dobroutova neuspěl u Nejvyššího soudu. Zůstane 7 let ve vězení