Podle fotbalistů bylo jediné štěstí, že do doby, než si pořídili nový, se nic na trávníků i mimo něj nestalo. „Krádež přístroje, který pomáhá zachraňovat životy, byl samozřejmě problém. Ihned jsme museli koupit nový. Stál kolem patnácti tisíc korun,“ reagoval už dříve pro Deník předseda klubu Lukáš Vaculík.

Forst je jedenáctkrát soudně trestaný recidivista. Z vězení naposledy vylezl 14. dubna, a už o několik týdnů později zase začal krást. Ve velkém se zaměřil na krádeže kol v Jihlavě i Třebíči. Celkem má na svědomí třináct případů se škodou přes 300 tisíc korun. Už na začátku srpna putoval do vazby.

Policie. Ilustrační foto
Narkoman z Vysočiny vybílil kabiny fotbalistů FC Vysočina

Ve středu 16. listopadu se jeho případem zabýval Okresní soud v Jihlavě. Za přečiny krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci ho soud poslal do vězení na třiatřicet měsíců „Rozsudek je pravomocný. Obžalovaný u hlavního líčení prohlásil vinu a odvolání se vzdal,“ uvedl jihlavský žalobce Ivo Novák.

Pokud by Forst vinu odmítl, byl Novák připraven navrhnout trest na tři a půl roku. Soudce Vladimír Sova ale přihlédl ke kajícnému přístupu obžalovaného i k jeho plnému doznání, což kriminalistům výrazně usnadnilo vyšetřování všech jeho krádeží. A že jich za těch pár týdnů na svobodě nebylo málo. Kradl hlavně proto, aby měl peníze na drogy.

Kradl v bytě, vybílil i auto

Z kabin sportovců si kromě důležitého zdravotnického přístroje odnesl ještě například sportovní oblečení. V jednom z bytů pak sebral klíčky od auta, ze kterého ukradl další cenné věci. Sportovci dále přišli o mobilní telefony a tablet.

Vloupal se do různých objektů na Jihlavsku a Třebíčsku. Zaměřoval se především na jízdní kola, nářadí a cennosti, ale nepohrdl ani dalšími věcmi, na které v objektech narazil. Důkazem je například již zmiňovaný defibrilátor. Pode informací Deníku se Forst musel nakonec přístroje zbavit, protože zjistil, že mu je k ničemu.

Eva Krejsková u soudu ve Žďáru nad Sázavou
Trest pro úřednici z Vysočiny, která zametala přestupky: po dohodě 30 tisíc

Kriminalistům se zloděje podařilo dopadnout na Třebíčsku. „Hledaného chytili moravskobudějovičtí policisté, kteří si v obci Meziříčko všimli podezřelého muže. S pouty na rukou putoval rovnou do policejní cely v Jihlavě,“ informovala už dříve policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Forst byl ve vězení už třikrát. V roce 2020 například za vloupání do prodejny se suvenýry a vstupenkami, také v FC Vysočina. Tehdy za sebou nechal škodu osmnáct tisíc korun.