Tři muže, kteří jsou podezřelí z krádeže 29 aut značky Škoda typů Octavia, Fabia a Roomster, dopadli pardubičtí policisté. Od ledna, kdy zloději škodovky kradli, způsobili škodu ve výši 4,6 milionu korun. Muži byli obviněni, dva z nich čekají na soud ve vazbě. Všichni tři podezřelí už byli trestáni, dva za majetkovou trestnou činnost, jeden za násilnou. Informoval o tom pardubický krajský policejní ředitel Radek Malíř. Obviněným hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let.

Policisté muže ve věku 33, 36 a 41 let zadrželi 20. října ráno, jeden z nich se snažil utéct a ukrýt se. Dopadení se ke krádežím doznali. „Dva muži jsou z Prahy, jeden je z Mělnicka. Z 29 vozidel, která měli ukrást, bylo 25 ukradeno na území Pardubického kraje. Na Pardubicku to bylo ve 13 případech, na Chrudimsku v sedmi případech a na Svitavsku v pěti případech. Další vozidla byla ukradena na Žďársku a Havlíčkobrodsku," uvedl Malíř. Vozidla mizela zejména od veřejných parkovišť u nemocnic, nebo z parkovišť u velkých výrobních podniků.

„Dva z pachatelů vždy na místo přijeli osobním vozidlem. Překonali zámek a za pomoci elektronického zařízení obešli zabezpečení. Odcizeným automobilem pak jeden z dvojice odjel do dílny, kde jej za den třetí z kompliců dokázal rozebrat doslova na součástky. Použitelné díly potom gang samostatně prodával. Kovové skelety, které jsou jako náhradní díly těžko využitelné, pak končily ve sběrnách kovů," uvedl kriminalista Marcel Daníček.