„Muž, který vozil kokain do Česka, působil jako člen zahraničního motorkářského gangu v Nizozemí. Drogu převážel ve své motorce v nádržce na kapalinu do ostřikovačů,“ informovala tisková mluvčí celníků Martina Kaňková.

Celníci zjistili, že takových cest bylo několik, během dvou let muž dovezl a rozdistribuoval několik kilogramů drogy za miliony korun. Kokain putoval do uzavřené společnosti klientů.

Ilustrační foto
Studentka z Vysočiny sháněla zbraň s tlumičem. Na co ji chtěla, nevysvětlila

Během zátahu celníci zadrželi pět lidí, šlo především o automechaniky a další distributory, provedli osm prohlídek a zajistili 780 gramů kokainu, 1800 gramů marihuany a motorky v celkové hodnotě téměř milionu korun. „Dále také finanční hotovost ve výši sto padesáti tisíc, komunikační a výpočetní techniku a další důkazní materiál dokládající trestnou činnost zadržených osob,“ doplnila mluvčí.

„Všichni zadržení byli obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to jim hrozí vězení od dvou do dvanácti let,“ uzavřela mluvčí celníků Kaňková.