Nejvyšší povolenou rychlost tak překročil o pětašedesát kilometrů. „Policejní hlídka vozidlo zastavila v prostoru na 137. kilometru ve směru na Prahu. Dvaačtyřicetiletý řidič předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla,“ začala se popisem případu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Modernizace dálnice D1:

Dechová zkouška u řidiče byla negativní. „Dopravní přestupek policisté zadokumentovali. Tento přestupek nebylo možné vyřídit na místě a bude oznámen příslušnému správnímu orgánu do správního řízení. Ve správním řízení řidiči za tento přestupek hrozí pokuta až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok,“ pokračovala Dana Čírtková.

Policisté opět upozorňují, že jízda takovou rychlostí po dálnici D1 je velkým hazardem. „A to zvláště v současném období, kdy se na dálnici D1 vracejí do některých úseků znovu stavební firmy z důvodu pokračující modernizace. Řidič s vozidlem velice obtížně dokáže zareagovat na dopravní situaci, která může vzniknout před ním. Může vytvořit kolona vozidel nebo může být na dálnici jiná překážka v podobě dopravní nehody nebo porouchaného vozidla,“ vysvětlila Dana Čírtková.