"Žádáme napadeného muže, aby se přihlásil na tísňové lince 158. Uvítáme informace také od občanů, kteří tohoto muže znají a mohli by pomoci s jeho ztotožněním, jedná se například o osoby, které byly na hokejovém utkání na stadionu s ním, nebo se jim o tomto činu poškozený muž svěřil," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

K incidentu činu došlo v sobotu 5. ledna v Jihlavě po ukončení hokejového utkání. V prostorách zimního stadionu se kolem osmé hodiny večer rozcházeli fanoušci. Pod tribunou fanoušků hostujícího týmu se nacházel v prostoru sektoru stání, v části ve směru k hlavnímu vstupu, muž. Stál na betonovém schodu a držel v ruce mobilní telefon namířený na sektor hostí.

"Z prostoru ochozu, který odděluje tribunu a tento sektor, přišel fanoušek, mobilní telefon muži z ruky vyrazil a muže i fyzicky napadl. Telefon spadl na zem. Napadený muž ho sebral a následně z místa odešel," popsala další okolnosti Kroutilová.

Protiprávním jednáním se začali zabývat policisté. Totožnost agresivního fanouška, který se toho dopustil, policisté velmi rychle zjistili. K dalšímu vyšetřování ale potřebují i napadeného, případně další svědky.