Velmi drze se ve čtvrtek 31. ledna zachoval zloděj v obchodním domě na Hradební ulici. "Sedmatřicetiletý muž načal v prodejně lahev alkoholu, kterou otevřel a část vypil. Poté zboží schoval pod bundu a prošel prostorem pokladen, aniž by zaplatil," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muže ale zastavila ostraha a na místo byli přivoláni policisté, kteří provedenou dechovou zkouškou naměřili muži hodnotu 1,96 promile alkoholu. Zloděj poté střízlivěl na záchytce.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiatřicetiletý muž, který také ukradl zboží v obchodním domě a při krádeži byl přistižen.

Vystoupení ve školách na Vysočině.
Házeli nože po řediteli školy. Artisté ohromili Vysočinu

Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu. Naposledy byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen vloni na jaře k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do roku 2021.

"Přesto muž ve čtvrtek 31. ledna po druhé hodině odpoledne odcizil v obchodním domě na Okružní ulici v Jihlavě dvě balení bonbonů. Cukrovinky schoval do kapsy a u pokladny zakoupil pouze za zboží, které měl v nákupním košíku," dodala k tomu Kroutilová.