„Pachatelem je jednadvacetiletý recidivista, který je navíc od března již vyšetřován v souvislosti s krádežemi v obchodních domech a dvěma vloupáními v obci Batelov. Jihlavští kriminalisté rozšířili jeho trestní stíhání, muž je obviněn ze spáchání dvou trestných činů," přiblížila jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ve středu 2. dubna se muž před půlnocí vloupal do stánku u železničního přejezdu. Skleněným oknem prohodil kámen, stánek prohledal a ukradl různé alkoholické nápoje za více než jeden tisíc korun, které si naskládal do batohu. „Při krádeži byl přistižen a z místa se snažil utéct, což se mu nepodařilo. Policisté muže zadrželi, odcizené zboží si poté převzal zpět majitel," dodala Kroutilová.

Jednalo se o muže, který byl v minulosti opakovaně soudně trestaný za majetkovou trestnou činnost, vloni v říjnu mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou na čtyři roky. Přesto si ale nedal říct a v únoru a březnu ho přistihli při krádeži v jihlavských obchodních domech a dvakrát kradl také v Batelově. Vlezl na oplocený pozemek domu, kde ukradl jízdní kolo, také se vloupal do domu, odkud si odnesl motorovou pilu a sekeru. „Odcizené věci pachatel prodal a peníze použil pro svoji potřebu," doplnila policejní mluvčí. Policisté nepoučitelného zloděje eskortovali do vězení.