Kickboxerská show o mistrovský titul asociace WFMC v Jihlavě avizovaná na neděli 17. listopadu mezi vyzyvatelem Zdenkem Vidoc-quem (na snímku vpravo) a Gruzíncem Gigou Kuchalašvilim, se nakonec definitivně neuskuteční. Potvrdil to jak organizátor a vyzyvatel, tak i obchodní ředitel firmy Böhm Jaroslav Frantál. „Pan Vidocque se do úterý zavázal zaplatit za pronájem prostor, kde se měl zápas uskutečnit. Čekali jsme do čtvrtka. Pak jsme od záměru definitivně odstoupili," sdělil Deníku Jaroslav Frantál.

Krach akce potvrdil i Zdenek Vidocque. Na sociální síti pověsil prohlášení, v němž nezdar akce vysvětluje. „Dovolil jsem si pouze jedno. Reprezentovat v mezinárodním zápase Jihlavu, Kraj Vysočina a Českou republiku. Za to jsem sklidil šikanování ze strany státních úřadů, pomluvy, nepravdy a lži ze strany tisku a nenávist ze strany těch, kteří mě považují za nebezpečnou konkurenci, protože jejich klidné vody, dotované ze státních a obecních peněz za poslední roky, jsem přišel rozvířit," napsal v prohlášení Zdenek Vidocque.

Akci podle svého vyjádření připravoval půl roku. Veškeré náklady hradil ze svého a nikoho podle něj tato akce morálně ani finančně nepoškodila. „Dovolil jsem si do sportovního baru patřící naší sportovní asociaci pustit romské občany. Jsem proto opět nepřítel těch, kteří žijí z jejich sociálních dávek a v jejich hospodách a hernách utrácí peníze," tvrdí Vidocque.

Zápas se podle něj uskuteční, ale ne v Jihlavě. „Z mého pohledu, tedy z pohledu toho, kdo si má nechat ve sportovním zápase rozbít hubu, si to Jihlava kromě několika lidí určitě nezaslouží," vzkazuje na sociální síti Zdenek Vidocque.

Jenže je otázkou, jestli Vidocque vůbec nějaký zápas stihne. Reálně mu totiž hrozí, že skončí znovu za mřížemi.

Nedělní zápas pro něj měl totiž ještě jeden dost důležitý rozměr. Na utkání měl přijet z Polska jeho známý a dovézt mu svářečku, kterou si půjčil od jedné jihlavské firmy, a dodnes ji nevrátil. Zástupce firmy na Vidocqua kvůli tomu podali trestní oznámení a případ se dostal až k soudu. U hlavního líčení Vidocque slíbil, že svářečku vrátí 18. listopadu, tedy den po zápase. Soud kvůli jeho tvrzení hlavní líčení odročil a čeká, jestli Vidocque své slovo dodrží. Pokud ne, hrozí mu nepodmíněný trest za zpronevěru.

Zbyly dluhy

Zdenek Vidocque už byl v minulosti pětkrát odsouzen. Z vězení byl propuštěn v roce 2012. Po propuštění začal v Havlíčkově Brodě zakládat školu bojového umění pro bývalé vězně. Jenže záměr krachl a Vidocque po sobě v Brodě zanechal řadu dluhů. Například dluží na výplatě bývalému zaměstnanci Jarovu Slabému a jiné firmě za dovoz obědů či za pronájem prostor. O těchto konkrétních případech psal Deník již dříve. Zdenek Vidocque se proti tomu před několika dny ohradil a tvrdí, že nic nedluží, naopak, že prý lidé dluží jemu, anebo že nezajistili takové podmínky, s nimiž by byl spokojen. „Škola zkrachovala kvůli exekucím, které na sebe mělo všech devět zaměstnanců kromě jednoho. S exekutory se nešlo dohodnout," tvrdí Vidocque v prohlášení, které zaslal Deníku.

O jeho dalším osudu bude rozhodovat Okresní soud v Jihlavě 25. listopadu.