Okresní soud v Jihlavě Vondráka dvakrát uznal vinného z přečinu porušování cizích práv a odsoudil ho k podmínce. Navíc měl poškozeným mladým lidem zaplatit 130 tisíc korun. Vondrák se vždy proti odsuzujícímu rozsudku odvolal. Nečekaný zvrat v celé kauze přineslo až čtvrteční jednání u odvolacího soudu v Brně.

„Odvoláním napadený rozsudek soudu prvního stupně byl zrušen v celém rozsahu a Krajský soud v Brně nově rozhodl tak, že zprostil obžalovaného obžaloby, neboť označené skutky nejsou trestnými činy," konstatovalamluvčí Krajského soudu v Brně Lenka Smutná Polachová.

Verdikt odvolacího soudu je pravomocný. Lze proti němu podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Jihlavský státní zástupce Ivo Novák zváží podání podnětu nevyššímu státnímu zástupci až po prostudování písemného vyhotovení rozsudku. „Zatím netuším, jak odvolací soud své rozhodnutí odůvodní. Konstatoval sice, že nejde o trestný čin, ale to ještě neznamená, že se skutek nestal. Mohu se jen domnívat, že si to soud zdůvodnil tak, že část skutků je promlčená a část podle něj není trestný čin," vysvětlil Ivo Novák.

Poškození mladí lidé, které měl Vondrák sledovat během intimních chvil, po Vondrákovi požadovali vrácení nájemného a náhradu za nemajetkovou újmu. Krajský soud je odkázal na občanskoprávní řízení.

Případ, který nemá obdoby, vyšel najevo v lednu 2013 ve chvíli, kdy mladí nájemníci náhodou rozbili v koupelně zrcadlo. Za ním objevili technickou místnost s funkční kamerou. Později se přihlásily další ženy, jež se na zabavených kamerových záznamech poznaly. Vondrák byl poprvé odsouzen 14. května. Dostal dvanáctiměsíční trest podmíněně odložený na zkušební dobu třiceti měsíců. Jenže se odvolal a soud musel případ znovu projednat. 19. listopadu soud vynesl tentýž verdikt. Vondrák se znovu odvolal. Ve čtvrtek krajský soud Vondráka zcela osvobodil.