„Zadržení se uskutečnilo poslední červencovou neděli večer a následující den ráno na různých místech. Přesněji na Dačicku, v Jihlavě a na Třešťsku,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová. „Čtyřiačtyřicetiletého muže zadrželi policisté v garáži, kde v tu chvíli připravoval pervitin k distribuci. Sedmadvacetiletého muže pak dopadli v bytě v Jihlavě a pětadvacetiletou ženu zadrželi v Třešti,“ doplnila s tím, že všichni tři skončili v celách.

Dopadení jsou již trestně stíhaní. „Čtyřiačtyřicetiletý muž byl obviněný ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu,“ řekl Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Sedmadvacetiletý muž a pětadvacetiletá žena jsou obviněni ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

Pouta. Ilustrační foto.
Kradl ve firmách i v bytech na Jihlavsku a Třebíčsku, policisté ho dopadli

Drogy našli strážci zákona u všech tří, u jednoho z nich to bylo více než 150 gramů. Při domovních prohlídkách zajistili kriminalisté také půl kilo travní hmoty, zřejmě marihuany, několik desítek tablet a finanční hotovost v české i cizí měně.

Jak policisté dále informují, starší z obviněných mužů byl v minulosti za drogovou trestnou činnost již soudně trestán a je až do druhé poloviny příštího roku ve zkušební době. Starší z mužů prodal nebo daroval mladšímu z obviněných kolem tří kilogramů pervitinu, ten se distribuci věnoval od letošního jara. Žena drogy distribuovala přibližně od začátku letošního roku.

Nejstarší z obviněných je ve věznici, zbývající dva jsou stíhaní na svobodě. „Za trestnou činnost hrozí staršímu z obviněných mužů trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Druhý muž a obviněná žena mohou být potrestáni až pětiletým pobytem za mřížemi,“ uzavřela Kroutilová.