Kriminalisté ale nakonec zjistili, že si osmadvacetiletý muž z Jihlavy loupež vymyslel a ve skutečnosti k přepadení nedošlo.

„Případ pro jihlavské kriminalisty začal, když kolem půlnoci ze soboty 24. ledna na neděli přijel k policejnímu oddělení v Jihlavě řidič taxislužby, který oznámil loupež," připomněla ve čtvrtek jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ta dále popsala, že podle výpovědi měl taxikáře v Jihlavě zastavil neznámý muž, který chtěl odvést do Velkého Beranova. Tam na něj ale stále ještě ve voze kolem půl dvanácté v noci místo zaplacení namířil vystřelovací nůž. „Pachatel měl přepadenému vyhrožovat usmrcením a požadovat po něm vydání finanční hotovosti," uvedla Kroutilová.

Řidič mu měl peníze z důvodu obavy o svůj život vydat a pachatel poté dle tvrzení oznamovatele se čtyřmi tisíci korunami utekl.

„Provedeným prověřováním nakonec kriminalisté zjistili, že k loupežnému přepadení ve skutečnosti nedošlo a řidič taxislužby si loupež vymyslel, což následně i sám přiznal," sdělila Kroutilová.

Důvodem, proč si taxikář přepadení vymyslel, byla jeho svízelná finanční situace, kterou chtěl tímto způsobem vyřešit.

„Na základě shromážděných důkazů kriminalisté případ odložili, neboť trestný čin se ve skutečnosti nestal," podotkla policejní mluvčí. Policie nyní bude vyhodnocovat, zda se dotyčný smyšleným oznámením nedopustil protiprávního jednání.