Policisté si všimli podezřelého muže, který se umýval v nádrži v blízkosti lesa a poté z místa odešel do přilehlého lesního porostu.

„Hlídka chtěla muže zkontrolovat a zjistila, že se v lese se schovávají další tři osoby, které se nebyly schopny prokázat žádnými osobními doklady. Z prvotního šetření na místě jsme zjistili, že jde o cizince, pocházející pravděpodobně z Maroka. Muži uvedli, že přicestovali ukryti pod návěsem kamionu, který na dálničním parkovišti zastavil. Po celou dobu cesty seděli ukryti na podvozku kamionu, což je velice riskantní a hlavně životu nebezpečné,“ popsala cestu migrantů policejní mluvčí Dana Čírtková.

Hlavní roli ve filmu hrají rybáři z Jihlavy.
Rybářské filmové hvězdy z Jihlavy: dovolená kámošů, začátek byl ale krušný

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem se hlídka domnívala, že cizinci jsou na území republiky neoprávněně. „Muže jsme eskortovali v pátek šestnáctého července odpoledne na odbor cizinecké policie, kde jsme s nimi zahájili úkony správního řízení. Provedením nezbytných šetření v příslušných databázích a po provedení identifikačních úkonů jsme zjistili, že se jedná o občany Maroka ve věku od 25 do 28 let. V jihlavské nemocnici podstoupili test na Covid-19 a výsledky testu byly negativní,“ uvedl Oldřich Chaloupka, vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Policisté zahájili s cizinci správní řízení a po provedení všech procesních úkonů byli zajištěni a umístěni do Zařízení pro zajištěné cizince Bálková. „Cizinci v rámci správního řízení uvedli, že ze svých domovských zemí odešli z ekonomických důvodů,“ dodala Čírtková.