Jihlavští kriminalisté dopadli pachatele loupežného přepadení, ke kterému došlo v Jihlavě. Útoku předcházela dobrá vůle muže, který dal v ulici Fritzova drobné dvěma mladíkům. Ti ho nakonec napadli a okradli. Policisté zjistili, že mladíci se také vloupali do dvou objektů v Třešti, do neobydleného domu a prodejního stánku.

Pátrání po dvojici skončilo minulý týden opět v Třešti. “Mladíci vnikli ve večerních hodinách do oploceného objektu, kde se zmocnili vozidla, se kterým odjeli. Automobilu si ve městě všimli policisté a chtěli ho zastavit, řidič ale na pokyny nereagoval a místo toho se snažil ujet. Nedojel ale daleko a vozidlo policisté zastavili,” uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Spolujezdec se po zastavení auta ještě pokusil o útěk. Za volantem seděl patnáctiletý mladík, který měl pozitivní test na drogy. Oba chlapci skončili v zařízení pro mládež.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání staršího z mladíků. „Mladistvý byl na základě shromážděných důkazů obviněn ze spáchání tří provinění, a to loupeže, neoprávněného užívání cizí věci a krádeže,“ řekl Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let.