Kauzou se ve čtvrtek 16. února zabýval Okresní soud v Jihlavě. V letošním roce jde už o několikátý podobný případ na Vysočině.

„Přiznávám svou vinu. Je mi to líto a už se to nikdy nestane,“ kál se u soudu dnes už o rok starší Valík. K soudu přišel se zhruba dvacetiminutovým zpožděním kvůli dopravní nehodě při cestě k soudu. I tak ale celé jednání netrvalo vzhledem k postoji obžalovaného nijak dlouho, což mimo jiné předsedkyně senátu Tereza Jedličková zohlednila i v rozsudku.

Valík nakonec odešel s výchovným trestem na dvanáct měsíců. Vzhledem k polehčujícím okolnostem zatím nemusí do vězení. „Obžalovaný je dosud netrestanou osobou a u hlavního líčení projevil nad činem lítost, proto se soud rozhodl dvanáctiměsíční trest odložit na zkušební dobu dva a půl roku,“ konstatovala v odůvodnění rozhodnutí soudkyně Jedličková.

Obžalovaná Lenka F.(vpravo) u Krajského soudu v Brně.
Prostitutka ze Žďárska plánovala vraždu manžela. Chtěla dítě do péče a peníze

Valík i státní zástupkyně s rozhodnutím soudu souhlasili a nebudou se proti němu odvolávat. Trest pro Valíka je tak pravomocný.

Letos už soudy na Vysočině za pohlavní zneužívání několik trestů rozdaly. Na dva roky například poslal soud do vězení pětapadesátiletého muže z Havlíčkobrodska, který k sexu lákal dívku z výchovného ústavu.

Zdroj: Deník/Roman Martínek

Tříletý podmíněný trest dostal muž z Pelhřimova, který obtěžoval dvě nezletilé dívky. S jednou z nich měl i pohlavní styk. Okresní soud v Havlíčkově Brodě pak vzal do vazby muže, který měl zneužívat tři nezletilé dívky.

Celkem policie loni na Vysočině řešila 130 mravnostních incidentů. V sedmadvaceti případech šlo o znásilnění, objasnit se povedlo patnáct z nich.