„Krajský soud přihlédl k osobě obžalovaného, ke všem okolnostem případu a závažnosti trestného činu. Soud vzal v potaz polehčující i přitěžující okolnosti a v tomto kontextu neshledal na rozhodnutí okresního soudu žádné procesní pochybení,“ informovala mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová.

Moravec, který už byl několikrát odsouzen za krádeže, si trest odsedí ve vězenci s dozorem. Kromě toho mu ale hrozí další tresty. Kriminalisté Moravce ještě obvinili z toho, že platil falešnou bankovku. Navíc mu soud může proměnit čtyřměsíční podmíněný trest za předchozí trestnou činnost.

Moravec se přitom několikrát u soudu dušoval, že povede řádný život. To, že přinutil dívku, aby spolykala léky a spáchala tak sebevraždu, bylo podle něj z nešťastné lásky. S dívkou z dětského domova se seznámil v psychiatrické nemocnici. Oba už měli dříve psychické problémy a pokusili se o sebevraždu. Dívka opakovaně.

Před pokusem o otravu léky v nemocnici dívka utekla s Moravcem na jižní Moravu za jeho kamarádem. Jenže se životem na útěku nebyla spokojená, a vrátila se do Jihlavy. Matka ji pak odvezla zpátky do dětského domova. Tam vyhrožovala skokem z okna, a proto skončila na psychiatrii. Moravec jejich odloučení těžce nesl. Trval na tom, aby s ním dívka odešla.

Když zjistil, že proti němu stojí nejen její vzdor, ale také úřady, přinutil dívku spolykat několik tablet léku Paralen. Dívka skončila v nemocnici, ale její život ohrožen nebyl. Moravec za to u jihlavského soudu dostal podmínku.

Šest dní po tomto nepravomocném rozsudku už ale kradl peníze z cizího účtu. I kvůli této okolnosti státní zástupce nesouhlasil s podmínkou a požadoval za účast na sebevraždě nepodmíněný trest. Krajský soud mu po zvážení všech okolností dal za pravdu a poslal Moravce do vězení na dva a půl roku.

K tomu si musí připočíst rok za zneužití platební karty. Rozsudek je pravomocný.

Moravec ho může do dvou měsíců napadnout už jen dovoláním k Nejvyššímu soudu v Brně, které ale nemá odkladný účinek na již uložený trest.