Dramatická událost začala ve středu 3. srpna patnáct minut před jedenáctou hodinou dopoledne. „Přijali jsme na tísňové lince 158 oznámení o muži, který stojí ve druhém patře na parapetu okna městského úřadu a skokem dolů hodlá ukončit svůj život," sdělil policista David Linhart.

Na místo policisté integrovaného operačního střediska vyslali policisty z obvodního oddělení Žďár nad Sázavou a přivolána byla také zdravotnická záchranná služba. „Po příjezdu policejních hlídek na místo se muž stále nacházel v okně městského úřadu, kde stál na parapetu, a byl ve velmi špatném psychickém stavu," uvedl Linhart s tím, že policisté se s mužem snažili citlivě navázat komunikaci a zároveň byl vzhledem k závažnosti situace přivolán policejní vyjednavač. „Tomu se s mladíkem podařilo navázat kontakt. Následně jej přesvědčil, aby z parapetu slezl do místnosti městského úřadu," popsal událost David Linhart.

V kanceláři stál muž na stole poblíž okna. „Vyjednávač s ním stále mluvil. Nakonec se mu podařilo mladíka přesvědčit, aby od svého úmyslu skončit se životem upustil," dodal policista Linhart. Devatenáctiletý muž následně slezl i ze stolu a policisté ho předali do péče zdravotníků, kteří ho za asistence policejní hlídky dopravili do nemocničního zařízení.