Svoji bývalou partnerku napadl sedmatřicetiletý recidivista v Jihlavě v sobotu 15. července. „Žena šla kolem jedné hodiny v noci po Okružní ulici, kde potkala bývalého přítele. Ten ji fyzicky napadl. Ženě se však podařilo z místa utéct,“ popsala začátek konfliktu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž tak začal útočit na dvacetiletého mladíka, který stál opodál. „Přiběhl k němu a pokusil se ho udeřit, ránu se ale napadenému podařilo vykrýt. Útočník se tak znovu vydal za ženou a začal ji opět fyzicky napadat. Při útoku jí bývalý přítel vzal mobilní telefon a utekl,“ pokračovala mluvčí.

V těchto dnech pracují dělníci na zajištění skalního výběžku podél přivaděče. Foto: poskytlo ŘSD
Oprava přivaděče v Jihlavě: lezci na skále, omezená rychlost a zavřené nájezdy

Na místo vyjeli policisté i záchranáři, kteří zraněnou ženu převezli do nemocnice. „Policisté začali po útočníkovi pátrat. Sedmatřicetiletého muže se jim podařilo najít následující den na Havlíčkobrodsku,“ doplnila mluvčí.

Útočník poté putoval do vazební věznice. „Zadrženého muže jsme obvinili z loupeže, ublížení na zdraví a výtržnictví,“ komentoval kriminalista Josef Dufek s tím, že obviněný muž byl již dříve několikrát odsouzen za různou trestnou činnost, včetně násilné. Z věznice vyšel v loňském roce s podmínkou, která měla trvat do roku 2026. Nyní muži hrozí až desetileté vězení.