Přívarovi za několik trestných činů včetně týrání, vydírání, loupež a těžkou újmu na zdraví hrozí trest vězení od pěti do dvanácti let. Patrik Přívara, který byl ke včerejšímu prvnímu hlavnímu líčení v Brně předveden z vazby, přiznal pouze sešvihání Lucie N. kabelem.

„Hádali jsme se, už jsem to nevydržel a hodil po ní mobilem. Trefil jsem ji do hlavy. Pak jsem vzal nabíječku a kabelem ji třikrát 
až čtyřikrát z každé strany švihl. Pak jsme z bytu odešli," popsal u soudu Přívara.

Incident se stal loni 
4. října. Podle obžaloby Přívara ženu napadl, protože 
se domníval, že proti němu něco kuje, a on chtěl vědět 
s kým a proč.

„Kradla mi drogy, věci 
i peníze. Dlužila různým lidem a otravovali kvůli tomu i mě. Navíc mi řekla, že mě navezla do osmdesátitisícového dluhu," vysvětlil.

Když po incidentu s mobilem a nabíječkou oba odešli z bytu, měl Přívara 
v násilí vůči Lucii N. pokračovat. Podle obžaloby ženu táhl k řece Jihlavě. Když odmítala jít dál, tak ji měl dvakrát kopnout do hlavy. „To není pravda," reagoval včera obžalovaný.

Nakonec oběť do řeky nahnal a donutil ji svléknout se. Pak ji ve vodě dvacet minut pod pohrůžkou držel. Po dvaceti minutách, kdy jí dovolil vylézt z vody 
a zavolal sám záchrannou službu, už byla Lucie vyčerpaná a značně podchlazená. Její tělesná teplota byla 
34 stupně Celsia.

„Nenutil jsem ji lézt do vody. Stěžovala si, že ji bolí zraněné nohy, tak jsem jí řekl, ať si je zchladí ve vodě. Navíc byla podle mne zfetovaná. Voda jí mohla pomoct, aby se probrala," tvrdil včera Přívara.

Jenomže Lucie N. soudu potvrdila, že se vše stalo tak, jak je v obžalobě. „Už ho nechci v životě vidět," byla nekompromisní.

Po bývalém příteli navíc požaduje odškodné sedmdesát tisíc korun. Dalších přes padesát tisíc si nárokuje zdravotní pojišťovna 
za léčení Lucie N.

Soud musel výslech poškozené provést v nepřítomnosti obžalovaného. Lucie dokonce odmítala 
vstoupit do soudní síně ve chvíli, kdy jí měl Přívara položit otázky. Justiční stráž musela ženu opakovaně vyzvat, aby před soud předstoupila, jinak by jí hrozila pokuta pro pohrdání soudem. Nakonec se podvolila.

Patrik Přívara užíval pervitin pravidelně od patnácti let. Přiznal, že když nepracoval a neměl pravidelný příjem, tak kradl, nebo si bral půjčky.

S Lucií N. se seznámil 
v souvislosti s užíváním drog na podzim 2014. Součástí Přívarovy obhajoby bude i snaha Lucii N. kvůli užívání drog znevěrohodnit. Lucie N. byla totiž před časem Okresním soudem 
v Jihlavě odsouzena k podmínce za prodej drog.

Obžaloba Přívaru také viní z toho, že Lucii N. napadal po delší dobu jednou týdně, ke konci pak každý den. Přívara přiznal, 
že se spolu často hádali a oboustranně fyzicky napadali, ale každodenní bití vyloučil. Podle obžaloby jí však měl už dříve zlomit žebro. Podle Přívary to byla nešťastná náhoda, když žena údajně uklouzla a upadla na postel.

Krajský soud včera hlavní líčení odročil. Vyslechnuti musí být další svědci 
a znalci. Kdy padne rozsudek, není zatím jasné.