„Muž si rozsudek a usnesení k okamžitému nastoupení výkonu trestu odnětí svobody osobně převzal v dubnu, ale do dnešního dne se do věznice nedostavil,“ uvedla mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová. Po Petru Vašákovi, který je asi 180 centimetrů vysoký a má hnědé vlasy, proto policisté vyhlásili pátrání.

Jiný případ. Tam spadla klec

Nástupu do vězení se asi měsíc vyhýbal také osmadvacetiletý muž z Jihlavska. Klec však spadla v polovině března, kdy si ho policisté všimli v ulici U Rybníčku v krajském městě. „Při kontrole hlídka zjistila, že byl muž v prosinci loňského roku pravomocně odsouzen k patnáctiměsíčnímu trestu odnětí svobody. A ačkoli si usnesení k okamžitému nástupu do vězení v únoru osobně převzal, nedorazil tam,“ uvedla Jana Kroutilová.

Na základě příkazu k dodání do výkonu trestu byl muž den po zatčení eskortován do věznice v Brně. Policisté ihned začali zjišťovat, zda se trestu vyhýbal úmyslně, nebo k tomu měl vážné důvody. Na základě výslechu muže nyní strážci zákona zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.