Muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání, kriminalisté objevili na začátku tohoto týdne v Jihlavě. Nacházel se ve městě, kde má na základě rozhodnutí soudu zakázáno pobývat. „Pětatřicetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání podvodu, kterým způsobil škodu přes milion a půl, dále přečinů svádění k pohlavnímu styku, nedovolené výroby drog a jiného nakládání s drogami a pokračujícího přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Pavel Krčál.

Ilustrační foto.
Muž z Třebíčska kradl dřevo u Třeště, byl v podmínce

Většiny případů podvodu se dopustil v období léta. „Mezi podvedenými byl řidič taxislužby, kterého připravil o peníze při placení za jízdu, kdy opakovaně měnil dohodnutý způsob, a výsledkem byla pro řidiče finanční ztráta. Od podvedené ženy vylákal peníze, šperky a finanční hotovost jí odčerpal i z účtu. Další podvedený muž přišel o peníze, když uvěřil, že se jedná o půjčku, kterou bude obviněný splácet. Na podvodníkovi sliby doplatil také jiný řidič taxislužby a mladý muž, který mu peníze půjčoval opakovaně a ve vysokých částkách,“ vyjmenovávala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Onu nezletilou dívku oslovil muž v červenci na ulici. „S ní se snažil zavést sexuálně zaměřený hovor s tím, že jí nabízel peníze, po jejím odmítnutí dívce ještě nabízel marihuanu, načež dívka z místa odešla,“ uzavřela Kroutilová.