Tehdy neznámý pachatel v nestřežený okamžik odcizil z regálu notebook HP laptop a z prodejny s ním odešel bez zaplacení. Přivolaní policisté na místě provedli ohledání a důkladné šetření. „Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V rámci prověřování policisté zajistili také kamerové záznamy, které vyhodnotili a začali po pachateli intenzivně pátrat,“ sdělila k případu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

O měsíc později zadrželi jihlavští policisté v prodejně obchodního řetězce muže, který zde odcizil zboží. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Jihlavska, jehož jihlavští policisté ihned identifikovali a vyhodnotili, že by se mohlo jednat o muže na kamerovém záznamu z případu, který prověřovali jejich pelhřimovští kolegové.

„Na základě shromážděných důkazů policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ uvedl Ondřej Fučík, zástupce vedoucího obvodního oddělení Pelhřimov.

Odcizený notebook muž bezprostředně po krádeži prodal a peníze použil pro vlastní potřebu. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení. „Pohotovost jihlavských kolegů, kteří muže ihned identifikovali a našli spojitost s naším případem je důkazem toho, že svoji práci dělají na profesionální úrovni a nesoustředí svoji pozornost jen na vymezené teritorium,“ dodal Ondřej Fučík.